Patron- św. Jan Paweł II

Obejrzyj koniecznie ten przepiękny film dedykowany przez Instytut Dialogu w Krakowie dla młodych i Katechetów. Dziękujemy !!!

 
W  roku 2018  obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na stolicę Piotrową. I właśnie dlatego, że przesłanie św. Jana Pawła II jest tak wciąż aktualne powstaje wiele inicjatyw w Kościele aby przybliżać postać świętego i jego naukę dla wszystkich, również dla dzieci, tych, które papieża Polaka znają tylko z opowiadań Rodziców, dziadków, nauczycieli, wychowawców. Warto więc zainteresować młode pokolenie Polaków osobą św. Jana Pawła II. W Centrum św. Jana Pawła II, ks. Arcyb. St. Dziwisz promuje życie świętego. Co niedziela w tym Sanktuarium o godz. 11 odprawia się Msza św. dla Rodzin z małymi dziećmi, wszak On jest Patronem Rodzin.
 
Na stulecie jego urodzin został przygotowany Rodzinny Dom św. Jana Pawła II

https://youtu.be/DkE0wxIhkHU

  Wybór Jana Pawła II -cytat ze strony Centrum św. Jana Pawła II PDF Drukuj Email
16 października 1978 r. ok. godz. 17:15 kolegium kardynałów wybrało 264. papieża. Został nim pierwszy w historii „słowiański papież”, krakowski kardynał Karol Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II. Pierwszy od 1522 r. papież nie – Włoch.

Swą posługę na Stolicy Piotrowej sprawował 9497 dni, a zatem 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. Jego pontyfikat jest najdłuższym pontyfikatem XX wieku i trzecim co do długości w dziejach historii Kościoła. Najdłużej posługującym papieżem był św. Piotr (od ustanowienia go głową Kościoła przez Chrystusa w roku 30, aż do męczeńskiej jego śmierci datowanej na rok 64 lub 67), a następnie błogosławiony Pius IX (jego pontyfikat trwał od 16 czerwca 1864 r. do 7 lutego 1878 r., czyli 31 lat, 7 miesięcy i 22 dni).

 

Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu odbył 104 podróży zagranicznych, odwiedził 130 krajów i ok. 900 miejscowości. Niektóre kraje odwiedził kilkakrotnie m. in. Polskę, Francję, USA, Meksyk, Hiszpanię, czy Portugalię. Łączna długość pielgrzymkowych dróg Jana Pawła II wynosi ok. 1 mln 700 tys. km Długość ta odpowiada trzykrotnej odległości między Ziemią a Księżycem, czy prawie 30-krotnemu obiegnięciu Ziemi wokół równika. Poza Watykanem Jan Paweł II spędził w sumie ponad dwa lata swego 25-letniego pontyfikatu. Pierwszą zagraniczną pielgrzymką Jana Pawła II była podróż na Dominikanę, do Meksyku i na Bahama w styczniu 1979 r., w czerwcu tego roku odwiedził Polskę. Ostatnia pielgrzymka papieża do Lourdes 15 – 16 VIII 2004 r. Większość swoich apostolskich podróży, pielgrzymek wiary, rozpoczynał od słów: „Przybywam jako Papież – Pielgrzym”. Każda pielgrzymka Jana Pawła II, miała na celu spotkanie z wiernymi Kościoła lokalnego oraz umocnienie braci w wierze. Najważniejszą chwilą wszystkich pielgrzymek była Msza św., na zakończenie której Jan Paweł II zawierzał dany naród Matce Bożej. Częstym elementem podróży były spotkania ekumeniczne, oraz spotkania z młodzieżą. Do Domu Ojca odszedł 2 kwietnia 2005r.

Kochamy Cię Apostole naszych czasów!!!  My też jesteśmy w drodze do Domu Ojca.

Modlitwa o wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Janie Pawle II, nasz święty orędowniku, wspomożycielu w trudnych sprawach.Ty, który swoim życiem świadczyłeś o wielkiej miłości do Boga i ludzi, prowadząc nas drogą  Jezusa i Maryi, w umiłowaniu obojga, pragnąć pomagać innym. Przez miłość i wielkie cierpienie, ofiarowane za bliźnich, co dzień zbliżałeś się do świętości.

Pragnę prosić Cię o wstawiennictwo w mojej sprawie…wierząc, że przez Twoją wiarę, modlitwę i miłość pomożesz zanieść ją do Boga. Ufam w miłosierdzie Boże i moc Twej papieskiej modlitwy.Pragnę przez Jezusa i Maryję, za Twoim przykładem, zbliżać się do Boga. Amen.