Orszak Trzech Króli

w naszym stołecznym mieście przebiegał wyjątkowo pięknie, jak przystało na stolicę. Mamy relację fotoreporterską z Orszaku głównego ze Starego Miasta na Plac Piłsudskiego oraz na Bródnie w dzielnicy Targówek.

Nie do opisania ani nawet do sfotografowania z bliska był główny Orszak. Najpierw uroczysta Msza św. celebrowana przez 3 biskupów warszawskich. Podczas wędrówki do Stajenki uczestnicy zobaczyli pierwszych ludzi, zmagania dobra ze złem, minęli dwór Heroda i gospodę, spotkali też Chóry Anielskie i przekroczyli Bramę Anielską prowadzącą do Jezusa. Była też Święta Rodzina, nie brakowało też osiołka. Na Placu Piłsudskiego rekordowa liczba uczestników oddała pokłon razem z 3 królami: azjatyckim, afrykańskim i europejskim, później pokłon nas wszystkich i śpiew kolęd, pastorałek i polonez w rytmie kolędy:”Bóg się rodzi”. Takiego poloneza nie widziała jeszcze Warszawa z racji 100 lecia Niepodległości. Tegoroczny orszak odbywał się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy „Mędrcy dla Wschodu”, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających za wschodnią granicą lub na trenie Polski na rzecz wschodnich obywateli.

Z Orszaku Trzech Króli na Bródnie relacje przesłała nam mama Natalki. Równie barwnie i kolorowo oraz kolędowo i pastorałkowo. Zobaczcie sami. Jeśli masz zdjęcia możesz je nam przesłać do galerii. Aktywnym uczestnikom MPJP2 , serdecznie dziękujemy.